SPOR AYAKKABI SEÇMENİN ALTIN KURALLARI

SPOR AYAKKABI SEÇMENİN ALTIN KURALLARI

Spor ayakkabı deyip geçmeyin. Onu kullanmanın da bazı kuralları var. Ve iyi bir spor ayakkabının hakkını vermek için bu kuralların da yerine getirilmesi şart. Sadece modeline bakarak spor ayakkabısı tercihi yapmak, diğer açılardan dezavantaj yaratabilir. Bu nedenle spor ayakkabı seçimi yaparken size önereceğimiz şu kıstasları da göz önünde bulundurmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz:

Ayak Tipinize Uygun Spor Ayakkabı:

Her insanın ayak yapısı, birbirinden farklıdır. Bu kadar farklılık spor ayakkabıların kendi yapılarında da mevcut. Dışarıdan bakıldığında model olarak birbirine çok benzeyen pek çok spor ayakkabının aslında kendi içinde farklı ayak tiplerine göre de değişiklik gösterdiğini biliyor muydunuz? Örneğin yürürken ayağınız içe mi basıyor yoksa dışa mı? Ayağınız taraklı mı? Düz mü? Geniş mi? Dar mı? Rastgele seçilen, sonradan açılır düşüncesi ile alınan bir spor ayakkabı, ayak sağlığınız için büyük riskler oluşturabilir. Bu nedenle önce ayak yapınızın analizini iyi yapmalı ve alacağınız ayakkabının da bu yapıya uygun bir ürün olmasına özen göstermelisiniz.

Rahatlık Önceliğiniz Olsun:

Rahatlık mı yoksa şıklık mı? Ne tür bir ayakkabı giyerseniz giyin, her zaman önceliğiniz rahatlık olmalı. İçinde rahat olmadığınız bir ayakkabı ya da kıyafet istediği kadar çekici ve şık olsun, sizi mutsuz edecektir. Eğer söz konusu ayaklarınız ise o zaman bir kere daha düşünmeniz gerekir. Çünkü ayaklarınız tüm gün vücudunuzun yükünü taşır ve rahat olmak en çok onların hakkıdır. Bu nedenle hangi model spor ayakkabı alırsanız alın, ayağınızın içinde rahat etmesine öncelik verin. Ve asla sonradan açılır diyerek ayağınızı sıkan bir ayakkabıyı tercih etmeyin. Çünkü bu tür yaklaşımların sonucu çoğunlukla hüsranla sonuçlanmıştır.

Kaliteli Ayakkabıları Tercih Edin:

Hem spor ayakkabılar hem de diğer tüm ayakkabı modelleri için geçerli olan kurallardan biri de kalitedir. Bir ayakkabının hangi malzemelerden yapıldığı, ayakkabının şekli ve rahatlığı kadar önem arz eder. Sağlıksız malzemelerden yapılmış olan ayakkabılar, bir süre sonra hem ayak hem de beden sağlığınızı riske atacaktır.

Spor Ayakkabı Modeliniz Zemine Uyumlu Olmalı

Almak istediğiniz spor ayakkabıyı nerede kullanacaksınız? Koşu yaparken mi? Yürüyüş yaparken mi? Günlük hayatınızda mı? Spor yaparken mi? Bilmeyenleriniz için söyleyelim üretilen her spor ayakkabı, farklı amaçlar için üretilir. Ve yine her model farklı zemine uygundur. Bu nedenle seçim kullanacağınız zemine uygunluğunu da göz önünde bulundurmalısınız.


Your Comments

Ryan C
20/11/2019
I came across your website (https://modasende.com/index.php?route=information/blogger&blogger_id=4) and just wanted to reach out to see if you're hiring? If so, I'd like to extend an offer to post to top job sites like ZipRecruiter, Glassdoor, TopUSAJobs, and more at no cost for two weeks. Here are some of the key benefits: -- Post to top job sites with one click -- Manage all candidates in one place -- No cost for two weeks You can post your job openings now by going to our website below: >> http://www.TryProJob.com * Please use offer code 987FREE -- Expires Soon * Thanks for your time, Ryan C. Pro Job Network 10451 Twin Rivers Rd #279 Columbia, MD 21044 To OPT OUT, please email [email protected] with "REMOVE modasende.com" in the subject line.
Ryan C
11/11/2019
I came across your website and just wanted to reach out to see if you're hiring? If so, I'd like to extend an offer to post to top job sites like ZipRecruiter, Glassdoor, TopUSAJobs, and more at no cost for two weeks. Here are some of the key benefits: -- Post to top job sites with one click -- Manage all candidates in one place -- No cost for two weeks You can post your job openings now by going to our website below: >> TryProJob [dot] com * Please use offer code 987FREE -- Expires Soon * Thanks for your time, Ryan C. Pro Job Network 10451 Twin Rivers Rd #279 Columbia, MD 21044 To OPT OUT, please email ryanc [at] pjnmail [dot] com with "REMOVE modasende.com" in the subject line.

Add Comment